Agata Wasilenko

Studiowała Polonistykę na UJ w Krakowie. Pracowała w tamtejszych gazetach lokalnych. W 2000 roku wydała swoją pierwsza książkę Leksykon perfum.

Była to pionierska publikacja, Jest pierwszą książką o perfumach napisaną przez polskiego autora. Zawiera blisko 900 haseł, w tym ponad 600 opisów kompozycji zapachowych. Zamieszczono w nim również rady, w jaki sposób dobierać perfumy i jak z nich korzystać. Autorka leksykonu opierał się przede wszystkim na materiałach z archiwów producentów i dystrybutorów perfum. To właśnie z nich pochodzą informacje o tym, dla kogo kompozycja zapachowa jest przeznaczona i jakie nuty ją tworzą. Leksykon jest wiec niezastąpionym źródłem informacji dla wszystkich miłośników perfum, którzy pragną nie tylko czuć swój ulubiony zapach, lecz także wiedzieć o nim coś więcej. 
wyd.papierowe
e-book

Kolejna książka o pachnidłach Świat perfum została wydana w 2004 roku przez Świat Książki.
Pierwszy na rynku poradnik dla amatorów perfum, zawierający m.in. wskazówki jak dobierać pachnidła i jak ich używać, żeby osiągnąć najlepsze wrażenie na innych, a także jak unikać najczęściej popełnianych błędów oraz szczegółowe opisy kilkuset perfum.


wyd.papierowe

ebook

W 2007  została wydana trzecia książka o perfumach Tajemnice pachnidła to książka zainspirowana słynną powieścią Pachnidło Patricka Suskinda i filmem zrealizowanym na jej podstawie. Autorka analizuje proces tworzenia zapachów przez Grenouille a, objaśnia sekrety języka perfum i opisuje słynne pachnidła. Z książki można się dowiedzieć, jaki jest związek pomiędzy źle dobranymi perfumami a mobbingiem i dlaczego zapach domowego ciasta jest skuteczniejszym afrodyzjakiem od woni piżma.

Agata Wasilenko chętnie sięga tez po tematy związane z astrologią i zjawiskami, które trudno wytłumaczyć racjonalnie. Ma na swoim dwie książki z tej dziedziny Dietę horoskopową (2008) i Wrózby na każdy dzień  (2004) wydana przez Świat Książki.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz